Bendrovė
Maža, bet svarbi ir išmani vonios interjero detalė – WC vandens nuleidimo mygtukas
Pranešimas spaudai

Nors vonios kambario pagrindas būtiniausia įranga ir baldai, ne mažiau svarbūs yra ir vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės. Pastarosios ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko formų, spalvų ir medžiagų priderinimo variantų skaičiuojama šimtais. Mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nuleidžia vandenį, bet ir surenka kvapus, gali būti valdoma mobiliosiomis aplikacijomis ar judesio davikliais.

Pasak SIART interjero dizaino ir namų dekoro studijos dizainerės Silvijos Samoškaitės-Liškauskienės, pastaraisiais metais vonios erdvė iš sanitarinės zonos virto dar vienu namų kambariu su interjere suderintais funkciniais ir estetiniais sprendimais.

Praktiškas funkcionalumas žengia kartu su estetika

„Kadangi apdailos prasme vonios zona praktiškai nebesiskiria nuo kito kambario, čia galima panaudoti ne tik įvairias interjero dizaino išraiškas, bet ir medžiagas, pavyzdžiui, duše gali atsirasti specialūs dušo erdvėms sukurti tapetai, o šalia įprastų plytelių – dažomos zonos ar medinės grindys. Nereta detalė – vietoj mūrinės sienos – stiklo pertvara tarp miegamojo ir vonios. Svarbiausia, kad tokie sprendimai žmogui kurtų teigiamas emocijas: namai turi teikti džiaugsmą“, – pasakoja S. Samoškaitė-Liškauskienė.

Dizainerės teigimu, interjero stilistikos prasme vonios kambario įrengimas priklauso nuo užsakovo poreikių bei norimos stilistikos, tačiau bendros pastarųjų metų tendencijos yra artėti prie natūralumo, su gamta susijusių motyvų: akmenį, medį, molį imituojančios keramikos, augalų ornamentikos arba rūdžių, metalo, betono faktūros panaudojimo industrinio stiliaus namams.

„Vonios kambario erdvę tarsi siekiama paversti savotiška namų spa zona su sienas puošiančiomis natūralių augalų kompozicijomis, stilingais apšvietimo akcentais ar net paveikslais ir kilimais, tačiau pirmenybė išlieka funkciniams sprendimams: čia turi tilpti ir WC puodas, ir praustuvas, dušo kabina, o mažose butų erdvėse, dažnu atveju, ir skalbyklė“, – aiškina S. Samoškaitė-Liškauskienė.

Todėl, jos teigimu, vonios kambaryje turėtų vyrauti ne tik maloni akiai estetika, bet ir praktiškas funkcionalumas. Vienas iš tokių elementų, atliekantis ir praktišką funkciją, ir tuo pat metu galintis būti svarbiu dizaino akcentu – WC puodo vandens nuleidimo mygtukas. Pasak dizainerės, šį mygtuką galima darniai įkomponuoti į vonios interjerą, spalviškai derinant jį prie plytelių arba priešingai, padaryti jį dėmesį atkreipiančiu vonios kambario akcentu ar paversti jį naktinio apšvietimo lempute tualete.

Neribotos dizaino galimybės

Sanitarinių sistemų gamintojos „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas pritaria, kad dizaino prasme, WC vandens nuleidimo mygtukas gali būti tuo elementu, kuris sukuria vonios kambario išskirtinumą. Jo teigimu, mygtuko stilius, spalvos, paviršiai gali būti pasirenkami individualiai, pagal poreikį derinant jį prie kitų interjero detalių, aksesuarų, apdailos elementų, taip visus vonios kambario prietaisus supinant į organišką visumą.

„Mygtuką galima derinti prie interjero pasirinktų medžiagų arba atvirkščiai kurti kaip kontrastą, taip pat jo dizainą galima susikurti pačiam: apdailai naudojant tas pačias medžiagas ir spalvas, kokios yra panaudotos vonios kambario sienose, grindyse ar balduose“, – pasakoja T. Ivanauskas.

„Tarkime, turime pilkas plyteles ir juodos spalvos maišytuvus bei aksesuarus, tad prie jų galime derinti ir tokios pat spalvos WC mygtuką, kur juodo metalo elementai, be jokių papildomų detalių sujungia vonios kambarį į vientisą erdvę. Arba priešingai, mygtuko pagalba kurti išskirtinumą kontrasto principu“, – priduria jis.

Anot T. Ivanausko, WC mygtuko montavimo galimybių irgi yra ne viena – jis gali susilieti su siena ir tapti jos elementu arba būti nutolusiu nuo bakelio iki 1,70 cm atstumu. Būti stačiakampio ar apvalaus dizaino, valdomas fizišku paspaudimu, judesio davikliu ar nustatytu išmaniu režimu.

Funkcijų gausa prilygsta išmaniems prietaisams

Sanitarinių sistemų eksperto teigimu, šiuolaikiniai WC vandens nuleidimo mygtukai populiarūs ne tik dėl praktiškai neribotų jų dizaino pritaikymo galimybių, tačiau ir dėl to, kad panaudojant vieną prietaisą, iš karto galima išspręsti bent kelias problemas vienu metu.

„WC mygtukas nebėra tik elementari vandens nuleidimo priemonė – tai jau išmanusis prietaisas, turintis nemažai plika akimi nematomų, patrauklių ir naudingų funkcijų. Pavyzdžiui, į jį galima sumontuoti „Bluetooth“ sąsają turintį blogų kvapų filtravimo modulį, kurio visi nustatymai keičiami mobilioje aplikacijoje, o veikimo principas pagrįstas tuo, kad blogi kvapai yra surenkami tiesiai iš WC puodo, išfiltruojami per akmens anglies filtrą ir sugrąžinami atgal kaip švarus oras“, – aiškina „Geberit“ atstovas.

Jo teigimu, į mygtuką galima įdėti ir specialų sanitarinių lazdelių priedą. Dėl to kiekvieno nuleidimo metu vanduo yra papildomai nukalkinamas bei dezinfekuojamas.

„Naktinėtojams tualete taip pat nebereikia papildomai jungti apšvietimo, nes po mygtuku galima integruoti švelnų orientacinį apšvietimą. Pastarajam nereikia atskiro jungiklio, jis aktyvuojamas pasirinktinai nuo judesio ar aplinkos apšvietimo intensyvumo“, – teigia T. Ivanauskas.

Pasak sanitarinių sistemų eksperto, įsigijus „Geberit“ asortimento WC nuleidimo mygtuką, nebūtina susidėti visų paminėtų priedų ar modulių, ar tą daryti iš karto. Itin patogu, kad nuleidimo mygtuko funkcionalumus galima plėsti atsiradus poreikiui, po metų ar kitų, nes visi aktyvavimui bei sumontavimui reikalingi prievadai yra numatyti iš anksto.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Interjeras interjeras