Interjeras Unsplash
Jaukūs namai: nuo ko pradėti interjero planavimą?
Alfa.lt

Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai bus patogu kasdien laiką leidžiant namuose.

Pasak „Senukų“ specialistų, nuosavo būsto interjero viziją reikėtų pradėti nuo individualių poreikių išgryninimo. Kokie baldai ar daiktai yra būtini, kokie jūsų pomėgiai ir kaip jie turėtų atsispindėti, ką labiausiai mėgstate veikti namuose? Atsakius į šiuos klausimus, lengviau susivokti, kuria kryptimi kurti interjerą.

Svarbiausia nepamiršti, kad kiekviena namų vizija pirmiausia kyla iš emocijos, norų arba svajonės. Tik vėliau išgryninami esminiai elementai, be kurių neįsivaizduojami naujieji namai. Labai svarbu atrasti balansą tarp „noriu“ ir „galiu“. Kiekvieni namai, kaip ir juose gyvenantys žmonės, yra unikalūs. Nėra dviejų vienodų žmonių, todėl nereikia bijoti kurti savo aplinką pagal savo poreikius.

Atlikite namų darbus

Prieš kreipiantis į interjero dizainerį, visų pirma reikėtų atlikti savo namų darbus. Ekspertai pataria apsvarstyti kelis esminius aspektus:

Individualūs poreikiai. Reikėtų susidėlioti punktus, kas jums yra itin svarbu ir be ko neįsivaizduojate kasdienybės. Galbūt jums svarbi erdvi ir talpi virtuvės zona, nes daug gaminate. Gal norėtumėte turėti jaukią vietą skaityti knygas, nes skaitymas jums – didžiausias malonumas. O galbūt prioritetą teiksite vaikų žaidimų erdvei, nes auginate 3 vaikus ir nenorite, kad jų žaislai mėtytųsi po visus namus.

Stilius. Prieš susitinkant su dizaineriu, reikėtų apgalvoti, koks stilius jums artimiausias. Taip pat reikėtų įvardinti, kokias medžiagas matote savo svajonių namuose. Galbūt tai medis, galbūt natūralios medžiagos, o gal mėgstate kontrastą ir dievinate metalinius akcentus. Net ir iš mažų detalių bus galima susidaryti bendrą vaizdą ir sukurti skoningą, jums artimą namų interjerą.

Namų funkcionalumas. Iš anksto įvertinkite, kokios bus namų erdvių paskirtys. Jei būste nėra įrengtų pertvarų, reikėtų apsvarstyti, kurios erdvės turėtų būti didžiausios ir svarbiausios. Jeigu įrengiate ne naują būstą, o rekonstruojate esamą, taip pat įvertinkite, kuriuos objektus ir erdves norite išlaikyti, o ką esate pasiryžę keisti. Pavyzdžiui, ar jums tinka esama elektros instaliacija, pertvaros, durys, santechnika, pagaliau – baldai. Galbūt kažkas esamuose namuose erzina, ir tai proga pagaliau pakeisti.

Biudžetas ir laikas. Įvertinkite, kiek biudžeto galite skirti namų įrengimui ar atnaujinimui. Tai labai svarbus aspektas, kad dizaineris galėtų parinkti geriausius sprendimus, leidžiančius neviršyti nusimatyto biudžeto.

Taip pat dizaineriai rekomenduoja pagalvoti ir apie tai, per kiek laiko tikitės įgyvendinti projektą. Tai svarbu renkantis, kurias prekes galima užsakyti iš tiekėjų ir jų šiek tiek palaukti, o kurių reikia iš karto, kad būtų galima atlikti suplanuotus darbus.

Dizaineris turi suprasti jūsų poreikius

Kai išsigryninate pagrindinius aspektus, galima pradėti ieškoti dizainerio paslaugų. Pirmiausia pasikliaukite ne tik rekomendacijomis ir atsiliepimais internete, bet taip pat paprašykite jau atliktų darbų pavyzdžių.

Jeigu dizainerio kuriamas interjeras ir stilius atitinka jūsų poreikius, ekspertai pataria susitikti gyvai ir aptarti lūkesčius, vizijas, paprašyti atsakymų į kylančius klausimus. Pirmo susitikimo metu pajausite, ar dizaineris iki galo supranta jūsų norus ir galite juo pasitikėti.

Interjerus kuriantys dizaineriai sako, kad pastaraisiais metais viena ypač ryški tendencija – anksčiau klientai buvo labiau linkę dalį darbų daryti patys, o dabar patiki specialistams. Dizaineris gali pasiūlyti ne tik interjero projektą, bet ir patarti, kaip įgyvendinti suplanuotus sprendimus. Taip pat jis padės sutaupyti laiko ir sumažins rūpesčių įsirengiant namus: išrinks tinkamiausias medžiagas, suskaičiuos reikiamų prekių kiekius, rezervuos jas parduotuvėje, suderins prekių pristatymą arba užsakys iš tiekėjų.

Ryškėjančios tendencijos

Kaip ir aprangos, namų interjero mados keičiasi. Dizainerių teigimu, šiuo metu populiarėja didesnių formatų plytelės, o mozaikos, klasikiniai apvadai ir dekoro juostelės lieka nuošalyje.

Interjere populiarūs yra tonuoti veidrodžiai, juodi ir žalvario arba vario akcentai. Sienų apdailai dažniau naudojami dažai, o tapetai pasirenkami tik kaip tam tikri akcentai, siekiant pagyvinti interjerą. Erdvės pojūčiui kurti vis dažniau naudojamos stiklinės pertvaros. Pageidaujama spalvinė gama išlieka labai įvairi: nuo žemiškų atspalvių iki pastelinių spalvų.

Taip pat vis daugiau žmonių domisi išmanių namų įrengimo galimybėmis, dažniau atkreipiamas dėmesys į natūralias bei ekologiškas namų įrengimo medžiagas. Labai svarbus išlieka ir praktiškumo aspektas, todėl dažniau pirmenybė teikiama žinomiems prekių ženklams, vertinamas jų ilgaamžiškumas ir kokybė, atkreipia dėmesį specialistai.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Interjeras interjeras