Bendrovė
Interjero dizaineris apie mitus projektuojant virtuvę, kuriuos dažniausiai tenka paneigti
Pranešimas spaudai

Daugelis sutiks, kad pagrindinė namų erdvė – virtuvė. Būtent dėl to jos projektavimas įsirengiantiems ar atnaujinantiems būstą yra svarbi užduotis. Virtuvės baldų salono DOMDOM projektų vadovas, interjero dizaineris Andrius Šajauka sako, kad dažnai tenka stabdyti klientus nuo klaidų, kurių link einama, kai vadovaujamasi įsigaliojusiais mitais.

1 mitas. Virtuvės remontas atliekamas etapais. Pradėję individualaus namo statybas ar kapitalinį buto remontą, dažnai pirmiausiai galvojama tik apie statybos darbus, baldų planavimą paliekant ateičiai. Vis dėlto A. Šajauka įsitikinęs – kuo anksčiau pagalvosite apie visumą, tuo geriau. „Geriausia į baldininkus kreiptis dar statybų stadijos pradžioje. Kartais klientai kreipiasi dar tik pamatų liejimo proceso metu ir tai labai puiku. Kuomet turi virtuvės projektą, gali tiksliai žinoti, kur reikalinga kanalizacija, rozetės. Didžiausia klientų klaida – kreiptis į baldininkus jo po remonto, pačios apdailos pabaigoje. Tada 70 proc. atvejų tenka perkelti rozetes arba atsisakyti gražios svajonės ir virtuvę projektuoti atsižvelgiant į jau esančius elektros ir kanalizacijos įvadus. Rezultatas ne toks kokio norėjosi, o tik toks, kokį pavyko turėti“, – sako ekspertas.

Andrius Šajauka

Interjero dizaineris sako pastebintis ir tokių atvejų, kai naujakuriai gavę projektą turi klausimų,tačiau juos atidėlioja, baiminasi užduoti. Anot eksperto, projekto derinimo etape reikėtų klausti kuo daugiau, sužinoti visus rūpimus atsakymus ir nebijoti netgi koreguoti savo nuomonę, keičiant tam tikrus virtuvės elementus. Normalu turėti dvejonių, tačiau svarbu išsiaiškinti, kodėl jos kyla ir kaip jas išsklaidyti.

2 mitas. Tik blizgūs paviršiai yra praktiški. Neretai į salonus ateinantys naujakuriai jau turi įsivaizdavimą, kokios spalvos ar medžiagos yra praktiškos, taip dažnai pasikliaunantys tik iš dalies teisinga informacija. Pavyzdžiui, kaip pastebi A. Šajauka, klientai neretai įsivaizduoja, kad lygūs ar blizgūs paviršiai yra patys praktiškiausi, tačiau tai ne visada tiesa.

„Patys nepraktiškiausi paviršiai yra tamsūs ir blizgūs. Ieškantys praktiškumo turėtų pirmenybę teikti nelygiems, grublėtiems ir matiniams paviršiams. Daugelis klientų mano, kad tuose tarpuose kaupiasi nešvarumai ir tokį stalviršį ar fasadą yra sunkiau valyti, tačiau tai – mitas“, – sako ekspertas.

3 mitas. Natūrali faneruotė prilygsta medžio masyvui. A. Šajauka sako, kad su šiuo įsitikinimu tenka susidurti gana dažnai, tačiau toks palyginimas nėra visiškai teisingas. „Natūralią faneruotę sudaro keli milimetrai natūralios medienos, visa kita – medžio drožlių ar dulkių plokštė. Ši faneruotė laikui bėgant pakeičia savo atspalvį, dažnai pagelsta, jai reikalinga kruopšti priežiūra, ją reikia saugoti. Įprastai klientams patariu, kad šis paviršius virtuvėms nėra pats patogiausias pasirinkimas“, – sako ekspertas.

4 mitas. Furnitūrą galima išsirinkti jos neišbandžius. Stalčiai, durelės virtuvėje atveriamos kelias dešimtis kartų per dieną, todėl, anot virtuvės baldų salono „DOMDOM“ eksperto, šis pasirinkimas labai svarbus. Neteisingai pasirinkus bėgelius ar durelių lankstus gali tekti keisti po metų ar net greičiau.

Taip pat rinkoje atsirandant ir vis įvairesniems furnitūros elementams, A. Šajauka sako pastebintis, kad kartais klientai įrengimus renkasi neatsižvelgę į savo poreikius. Pavyzdžiui, anot eksperto, paspaudimo mechanizmą vertėtų vengti naudoti toms spintelėms, kurias atidarote dažnai arba prieš renkantis į viršų atidaromų durelių mechanizmą, įvertinti ar pakaks erdvės atsiskleisti šios funkcijos privalumams ir patogumui.

5 mitas. Ta pati virtuvė tinka visiems. Interjero dizaineris ragina prisiminti auksinę taisyklę planuojant virtuvės projektavimo darbus – tai, kas tiko jūsų kaimynei, nebūtinai tiks jums. „Pasitaiko tokių atvejų, kai labai daug gaminanti, didelė šeima nusprendžia rinktis juodą, daug priežiūros reikalaujančią plokštę, lygų stalviršį ir fasadus be rankenėlių, nes tokia pat matė pas kaimynę, kuri gyvena viena ir beveik negamina. Tuomet labai greitai pastebima, kad virtuvė nebedžiugina, o viskas, ko reikėjo, tik atsižvelgti į realius savo poreikius“, – sako ekspertas.

Straipsnio komentarai

Siųsti
Interjeras interjeras